مقالات


اخذ ایزو

اخذ ایزو 17020ﯾﮑﯽ از اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎي ﺗﺨﺼﺼﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮاي ﻣﻌﯿﺎرﻫﺎي ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺑﺮاي ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ اﻧﻮاع ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎي ﺑﺎزرﺳﯽ ﮐﻨﻨﺪه ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ

ادامه مطلب

ایمنی غذایی، یک موضوع حیاتی

شرکت های صنایع غذایی در روآندا در مجموعه سمینارهای آموزشی شرکت می کنند که به پیاده سازی و کسب گواهینامه ایزو 22000 (سیستم مدیریت ایمنی غذایی- الزامات برای سازمان های دخیل در زنجیره غذایی) می پردازد.

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه ایزو 3834

فرآیند جوشکاری بی شک یکی از مهمترین مراحل ساخت و تولید در صنایع است. جوشکاری روش ترجیحی برای اتصال در بخش های مختلف صنعتی محسوب می شود، و حصول اطمینان از کیفیت محصول از لحاظ مکانیکی و عملکرد و بی نقص بودن فاکتوری حیاتی است.

ادامه مطلب

استاندارد ایزو 37001

بسیاری از سازمان ها بزرگ ترین دارایی خود را داشتن نام خوب و حسن اعتبار می دانند. برای همین تمام تلاش خود را می کنند تا به سرمایه «حسن نیت» خود بی افزایند.

ادامه مطلب

اخذ ایزو 14001

مزیت استانداردهای ایزو داوطلبانه و اختیاری بودن آنهاست، ایزو زندگی را برای مردم و سازمان ها در کل دنیا امن تر، سالم تر، و آسان تر می کند. این استاندارد ها اجباری نیستند اما اجرای آنها عملکرد بهینه، کارایی و توسعه را به همراه دارد، این مزایا برای شرکت های کوچک و متوسط بسیار ارزشمند است.

ادامه مطلب

مزایای اخذ ایزو 9001

اخذ گواهینامه ایزو 9001 حداکثر مزایا را برای سازمان شما به همراه خواهد داشت به شرطی که به شکل عملی پیاده سازی گردد. اینگونه اطمینان حاصل می گردد که سیستم های مدیریت کیفی اتخاذ شده باعث پیشرفت تجارت می شوند و تنها یک سری راهکارهای دشوار برای کارمندان شما نیستند.

ادامه مطلب

استاندارد مخازن برودتی (بخش دو)

تا کنون مخازن برودتی تنها قوانین ملی را رعایت کرده اند، اما اخیرا نیاز به هماهنگ سازی جهانی قوانین مربوط به مخازن برودتی اهمیت بیشتری یافته. این هماهنگ سازی اوایل سال 1990 با تشکیل کمیته استانداردسازی اروپا و بازار واحد آغاز شد. در آن زمان احساس شد که مشخصات مخازن برودتی (یعنی وکیوم، عایق بندی شده و دو جداره بودن، استفاده از مواد و تکنیک های جوشکاری که با دمای شدیدا پائین سازگار باشد، نا ممکن بودن بازرسی از داخل و غیره) رعایت استانداردهای کلی را برای این مخازن بسیار دشوار نموده. تصمیم بر آن شد تا استانداردهای ویژه ای برای طراحی، ساخت و بازرسی مخازن برودتی تهیه شود. همچنین استانداردهایی برای بازرسی دوره ای، تجهیزات جانبی و مواد تهیه شد.

ادامه مطلب

استاندارد مخازن برودتی (بخش یک)

مخازن برودتی بیش از 40 سال است که بطور رایج برای ذخیره سازی و انتقال گازهای پزشکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. مزیت نگهداری گاز به چنین شکلی واضح است: در حجم یک لیتر مایع حدود 800 لیتر گاز جای می گیرد. این مزیتی واضح در مقایسه با انتقال گاز بصورت فشرده است، که امروزه در فشار 200 تا 300 بار انجام میگیرد (یعنی نسبت گاز به حجم کمتر) و برای مقاومت در برابر فشار بالا نیاز به بدنه ضخیم (و درنتیجه محفظه سنگین تر) دارد.

ادامه مطلب

ایزو 14064

ایزو تعدادی استاندارد در رابطه با تغییرات اقلیمی دارد، از سنجش انتشار گازهای گلخانه ای گرفته تا استانداردهای کلی محاسباتی. دو استاندارد مهم در این زمینه در ادامه تشریح داده شده اند:

ادامه مطلب

ایزو 2394

در بسیاری از کشورها ایمنی ساختاری بنا ها توسط قانون گذاران ملی و داخلی کنترل می شود که دارای حداقل الزامات هستند. بسیاری از این قوانین حتی از استانداردهای ایزو در زمینه مهندسی سازه قدیمی تر هستند. ایمنی تنها از طریق متد ها و نظریه های مهندسی بدست نمی آید، پیشینه فرهنگی و تجارب جامعه نیز تاثیر فراوانی بر قوانین دارند. این امر، مقایسه مستقیم میزان ایمنی ساختمان ها و دیگر ساختار های شهری را در کشورهای مختلف مشکل می سازد.

ادامه مطلب

اعتمادسازی در آسیا

ایزو 9001:2008، سیستم های مدیریت کیفیت – الزامات، بی شک شناخته شده ترین استاندارد ایزو است. این استاندارد بطور گسترده ای برای ارائه گواهینامه توسط شرکت های ثالث و بطور مستقل استفاده می شود.

ادامه مطلب

آنالیزریسک ایزو

– هدف :
مشخص نمودن خطرات و احتمال رخدادخطرات دستگاه هاي توليدی شرکت و لوازم جانبی آن وهمچنين نحوه تخمين ، کنترل و پايش اثر بخشی کنترل ريسک دستگاههای توليدی شرکت ، که با استفاده از تکنیک DFMEA,PFMEA امکان پذیر می شود. همچنين اين روش روند ايجاد هشدارهای توصيه ای در خصوص استفاده از محصولات شرکت  را نشان می دهد.

ادامه مطلب

تکنیکال فایل اکسترنال فیکساتور ایزو

شرح وسيله:
استخوانهاي بلند ،  مهمترين  استخوانهاي  ساختار اسکلت ـ عضلاني بدن انسان است که در انجام حرکات و فعاليت هاي متداول روزانه مانند : راه رفتن، نشستن و برخاستن و همانند آن نقش اساسي ايفا مي کند. همزمان اين استخوانها يکي از آسيب پذيرترين استخوانهاي بدن انسان به شمار ميرود که مهمترين عوامل آن پوکي استخوان و تروماها ميباشد

ادامه مطلب


آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا